Pod takim tytułem w niedzielę 19 listopada odbył się koncert MM Big Bandu działającego przy naszej szkole. Z okazji 15-lecia istnienia zespołu muzycy przygotowali ponad półtorej godzinną iście muzyczną ucztę dla przybyłej publiczności, która wypełniła salę koncertową do ostatniego miejsca. Tym razem podczas występu można było oglądać piękne wizualizacje i prezentację opowiadającą historię zespołu.

Czytaj dalej!

11 listopada 2023 roku w sali koncertowej szkoły odbył się spektakl teatralno – muzyczny pt. „Wygrać wolność”, którym nasza szkoła włączyła się w miejskie obchody 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie, absolwenci i pedagodzy przedstawili trudną i długą drogę do wolności, jaką Polska przeszła, aby dziś móc docenić życie w wolnym kraju.

Czytaj dalej!

10 listopada 2023 roku, zaczarowany flet zagościł na scenie koncertowej Miejskiej Szkoły Artystycznej. Tym razem nie był to flet ze słynnej opery Mozarta, ale estradowa wersja bajki muzycznej pod tytułem “Zaczarowany flet Luny”, której autorem jest słoweński kompozytor Blaz Pucihar. Wykonawcami koncertu byli uczniowie klasy fletu p. Marty Sosińskiej, akompaniował p. Jacek Nazarczuk.

W czwartkowe popołudnie 9 listopada 2023 roku sala Miejskiej Szkoły Artystycznej była świadkiem wyjątkowego wydarzenia muzycznego zatytułowanego „Usta Milczą, Dusza Śpiewa”. Koncert, będący kontynuacją cyklu “O Rzeczy Muzycznej na Wesoło”, przyniósł mieszkańcom niezapomnianą dawkę muzyki operetkowej i musicalowej.

Czytaj dalej!

Jak każdego roku tak i w tym odwiedziliśmy groby nauczycieli, pracowników i przyjaciół związanych z naszą szkołą, którzy już od nas odeszli. W imieniu społeczności szkolnej p. Joanna Nowik i p. Janusz Komuda zapalili symboliczne znicze na grobach Ś.P. p. Konstantego Ryszarda Domagały – patrona szkoły, p. Romana Wachowicza, p. Adama Krywiczanina, p. Krzysztofa Herdera, p. Zofii Zaboklickiej, p. Alicji Karwowskiej, p. Artura Gańko i p. Jerzego Maciejewskiego. W tym roku odszedł od nas niespodziewanie również Ś.P. p. Stanisław Woźnica.

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie zniczy.

Dnia 26 października 2023 roku odbył się wernisaż pani Bożeny Plichty pt. „Niebo nie tylko z moich stron”. W Auli stylizowanej na kawiarenkę przystrojoną darami jesieni wyeksponowano fotografie pani Bożeny Plichty – malarki i poetki z okolic Mińska Mazowieckiego. Należy podkreślić, że to już drugi raz kiedy artystka gościła w naszej szkole.

Czytaj dalej!
Skip to content