22 marca w auli im. Wenantego Macieja Domagały odbyła się audycja klasy fortepianu p. Joanny Nowik oraz klasy kameralistyki wokalnej  p. Justyny Kowyni.  W programie młodych pianistów znalazły się etiudy, utwory polifoniczne, sonatiny klasyczne, utwory dowolne. 

Czytaj dalej!

19 marca klasa fletu p. Beaty Kierzkowskiej przywitała już wiosne. Na audycji w sali koncertowej flecistkom akompaniował p. Jacek Nazarczuk .Utwory nawiązywały tematyką do budzącej się przyrody. Rozbrzmiewały dżwięki utworów :A.Vivaldiego-Wiosna ,l.v Beethovena -Oda do radości ,J,Straussa -Odgłosy wiosny i inne. Jak zawsze było radośnie  i kolorowo. Brawa dla wszystkich wykonawców.

Tegoroczny Dzień Patrona nawiązywał do ludowych zwyczajów i tradycji ponieważ Patron szkoły, Konstanty Ryszard Domagała w 1962 r., przez całe swoje życie upowszechniał kulturę i pieśni regionu Podlasie. Przyczynił się do założenia Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasie”, którego przez 20 lat był dyrygentem i pełnił w nim funkcję kierownika artystycznego.

Czytaj dalej!

W minioną niedzielę 10 marca na scenie sali koncertowej naszej szkoły odbył się koncert MM Big Bandu z okazji Dnia Kobiet pt.”Smakować świat…”. Zgromadzona publiczność mogła zasmakować i rozkoszować się pięknymi dźwiękami i tekstami piosenek przygotowanymi specjalnie na ten wieczór. 

Czytaj dalej!

Nasi uczniowie są aktywni nie tylko w szkole! 6 i 7 marca na zaproszenie pani Ewy Zychowicz- 6 osobowa grupa wiolonczelistów uczestniczyla w   zajeciach prowadzonych przez panią Dagmarę Smoktunowicz.

Czytaj dalej!
Skip to content