W dniu 21 października 2021 r. odbył się wieczór literacko – muzyczny w ramach obchodów “Roku Tadeusza Różewicza” zatytułowany “Zabierz wiersz do domu”. Wydarzenie miało na celu przybliżenie postaci i twórczości wybitnego poety i pisarza. 

Czytaj dalej!

Miejska Orkiestra Dęta działająca przy Miejskiej Szkole Artystycznej w Mińsku Mazowieckim w dniu 17 października 2021 roku obchodziła piękny Jubileusz 30- lecia istnienia. Na uroczysty koncert zaproszono władze miasta, dyrekcję szkoły, a także mieszkańców. Na początek orkiestra wykonała dwa podniosłe utwory pod batutą Adrianny Ostrowskiej.                                                                

Czytaj dalej!

W dniu 11 października 2021 roku o godz. 18.00 odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas I i II w obecności rodziców, nauczycieli i uczniów starszych klas. 

Czytaj dalej!

Magiczne smyczki

Czwartkowe popołudnie 7 października 2021 upłynęło młodym skrzypkom i wiolonczelistom na spotkaniu z ciekawą osobą.

Tego dnia odwiedziła nas Pani Lutnik Irena Sobecka, która na spotkaniu z młodymi artystami odkrywała tajniki grania na skrzypcach i wiolonczeli. Pokazywała dzieciom różnice pomiędzy instrumentem lutniczym a fabrycznym. Pokazała jak wygląda wnętrze instrumentu. Opowiadała jak dbać o instrument, jak go przechowywać, czym czyścić. Wyczyściła też kilka smyczków 🙂

Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy, które będą mogli wykorzystać na swojej artystycznej drodze 🙂

Dziękujemy

W dniu 3 stycznia uczniowie  Miejskiej Szkoły Artystycznej wykonali dla przedszkolaków dwa koncerty z cyklu „Pory Roku – Zima”. Powitanie muzyczne zaśpiewała dyrektor Paulina Rzewuska- Korycińska melodią „Wszyscy są,  witam Was” oraz  „Podajmy sobie ręce, już powitania czas…” .

Czytaj dalej!
Skip to content