Aktualności
Najważniejsze wydarzenia z życia naszej szkoły...

13 grudnia 2019 w piątek miał miejsce kameralny wyjazd uczniów naszej szkoły na koncert do Studia Koncertowego  im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Wyjazd zorganizowały nauczycielki nasze szkoły: p.Anna Mazaj i p. Monika Kuchta. Uczniowie mieli okazję wysłuchać dwóch utworów w wykonaniu Chóru Polskiego Radia, Solistów i Historycznej Orkiestry:

  • Bartłomiej Pękiel Missa concertata la Lombardesca
  • Georg Friedriech Haendel Let Got arise – Anthems

Koncert był krótki – zaledwie godzinny – natomiast uczniowie mieli okazję oglądać na żywo instrumenty z epoki renesansu i baroku, a przede wszystkim posłuchać ich brzmienia. Wśród historycznych instrumentów pojawiły się: puzony , obój, skrzypce z wygiętym w łuk smyczkiem, lutnia, klawesyn i pozytyw. Koncert miał też wymiar edukacyjny – gdyż Msza „La Lombardessa” stanowi świetny materiał do ukazania uczniom stałych części Mszy . Przejrzyście i ciekawie przedstawione one były w wykonaniu Chóru Polskiego Radia. Możliwości wokalne solistów, ale także i chóru mogli podziwiać uczniowie słuchając trudnego wykonawczo utworu Haendla. Wszystkich nas – uczniów i pedagogów zaskoczył dźwięk – czysty, miękki i naturalny. Przyzwyczajeni do mikrofonów i głośników – tutaj mieliśmy okazję zetknąć się z prawdziwie kojącym brzmieniem w świetnym wykonaniu.

Oprócz wymiaru edukacyjnego , wycieczka miała wymiar również integracyjny. W busie uczniowie świetnie się bawili, a także w MacDonaldzie – gdzie spędziliśmy kilkanaście minut. Miło było popatrzeć na roześmianych, wesołych i najedzonych na koniec uczniów.