Miejska Szkoła Artystyczna I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały w Mińsku Mazowieckim

Informacje na temat rekrutacji do Miejskiej Szkoły Artystycznej I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały na rok szkolny 2019/2020 znajdują się w zakładce Rekrutacja

Aktualności

27 marca 2019 12:01 | Aktualności

Audycja

13 marca 2019 miała miejsce audycja klasy fortepianu dodatkowego Pani Anny Mazaj oraz klasy fletu Pani Marty Sosińskiej. Audycję prowadziła Pani Anna Mazaj wraz z klasą IV kierunku ogólnoartystycznego i plastycznego. Uczniowie tej klasy mieli za zadanie przedstawić grające koleżanki i kolegów. Każdy miał okazję wypróbowania swoich sił w roli konferansjera.

Każda audycja jest wspaniałą okazją do prezentacji swoich osiągnięć instrumentalnych, do walki z tremą i do uczenia się odwagi scenicznej. Repertuar wykonywany był bardzo różnorodny, dlatego też aby odbiór był bardziej przystępny podzielony został tematycznie. Tak więc:

Pożegnaliśmy zimę("Zimowe zabawy" Patrycja Tchórzewska i "Na ślizgawce" Julia Główka)i powitaliśmy tanecznym krokiem wiosnę("W murowanej piwnicy" Ilona Pasichna, "Oberek" Zuzia Mistewicz, "Wesoły taniec" Sara Rokicka, "Przepiękny kwiatek" Zuzanna Gontarczyk)

Opowiadaliśmy dźwiękami("Melodia" Anna Bielecka, "Rapsodia" Natalia Kocbus) bajki i nie tylko... ("W murowanej piwnicy", "Bajka o krasnoludkach" - Felicyta i Benedykt Sokołowscy, "Latający dywan" Mateusz Mielcarz, "Pociąg" Weronika Karkowska, utwory muzyki filmowej W. Kilara i C. Mansella - Mateusz Waligóra, utworek Bluesowy, a nawet z gry komputerowej - Wiktor Kroszczyński)

Był też czas na muzyczny żart("Scherzo" - Dawid Bereda) i dowcip bluesowy (Maciek Płochocki).

A na koniec wspomnieliśmy, że aby pięknie grać to trzeba ćwiczyć("Etiuda" - Mateusz Mielcarz),bo są później naprawdę niezwykłe efekty!!!("Courant" Natalia Kocbus i Benek Sokołowski, "Sunrise sunset" Weronika Karkowska, utworek w stylu Bacha - Małgosia Dziugieł, "Love story" Benek Sokołowski, Weronika Karkowska, "Lalka" Małgosia Dziugieł, "Moon River" - Benek Sokołowski oraz na finał trio fletowe w składzie Sara Rokicka, Anna Bielecka i Marta Sosińska )

Dziękujemy wszystkim wspaniałym wykonawcom i konferansjerom, a za przygotowanie uczniów Pani Annie Mazaj i Marcie Sosińskiej.

Przeczytano: 161 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: