Miejska Szkoła Artystyczna I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały w Mińsku Mazowieckim

Informacje na temat rekrutacji do Miejskiej Szkoły Artystycznej I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały na rok szkolny 2019/2020 znajdują się w zakładce Rekrutacja

Aktualności

23 listopada 2018 19:59 | Aktualności

Recenzja. Koncert patriotyczny dla szkół podstawowych.

"Wojenko, wojenko, cóżeś ty za Pani..." - znane piosenki żołnierskie

   22 listopada 2018 miało miejsce powtórzenie koncertu z 27 września nieco wzbogacone, przez co koncert nabrał większego rozmachu. Odsyłamy do relacji z pierwszego koncertu, a w tej relacji skupimy się na nowościach.

   Dzięki zaangażowaniu chóru szkolnego oraz Pana Tomasza Zalewskiego wzmocniona została grupa uczniów prowadzących śpiew (klasy I działu młodzieżowego i klasy IV kierunku ogólnoartystycznego). Pan Tomasz Zalewski dyrygował całym zespołem wykonawczym - chórem i małą orkiestrą przygotowaną przez Panią Urszulę Chrulską.

   Soliści tak jak poprzednio prezentowali zwrotki pieśni: "Piechota" i "Pałacyk Michla", ale ich wykonania nabrały blasku i pewności. Śpiewali dla nas:

Grzegorz Krzewski, Amelia Skrabalak, Tosia Kurkiewicz, Igor Księżopolski, Hania Protaziuk

  Gościliśmy zespół, który może poszczycić się zdobyciem tytułu laureata "XI Powiatowego Przeglądu Patriotycznego - Tu wszędzie jest moja ojczyzna" w kategorii śpiew. Dziewczęta zdobyły wyróżnienie w kategorii klas VII-VIII. Chociaż skończyły już naszą szkołę muzyka stanowi ważny element ich życia i wspólnie z koleżanką stworzyły piękną interpretację piosenki "Dziewczyna z Granatem" z serialu "Czas Honoru" w aranżacji Anny Mazaj. Na koncercie wystąpiły dla nas:

Małgosia Krzyżewska (śpiew), Laura Piskorz (śpiew), Agata Gałązka (flet), Zosia Ławrynowicz w zastępstwie za Natalię Kalinowską (skrzypce) i Edyta Mazaj (skrzypce). Dziewczęta z zespołu zasiliły chór i małą orkiestrę.

Dodaliśmy do scenariusza jedną z pieśni Czerwonych Gitar pt. "Biały krzyż", którą wykonały wraz z chórem solistki: Małgosia Krzyżewska i Laura Piskorz. Był to pełen zadumy moment, w którym wspomnieliśmy bezimiennych poległych.

  Koncert był bardzo udany. Uczniowie zaproszonych szkół współuczestniczyli w wykonywaniu znanych piosenek, odpowiadali na pytania prowadzącej koncert Pani Anny Mazaj, utrwalali znane fakty historyczne, słuchali..., a na koniec obdarzyli wykonawców brawami.

 

  Dziękujemy pani Monice Kuchcie za wykonanie zdjęć.

Przeczytano: 347 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: