Miejska Szkoła Artystyczna I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

11 października 2018 11:41 | Aktualności

Pasowanie uczniów klas pierwszych.

   Dzień 9 października był uroczystym świętem  w naszej szkole. Do pasowania przystąpili uczniowie klas pierwszych. Aktu pasowania dokonała wielką nutką-ósemką dyrektor Paulina Rzewuska-Korycińska razem z dyrektorem Arkadiuszem Mizdalskim, który wręczał uczniom upominki-niespodzianki. Tak oto zostały powitane "pierwszaczki" przez Samorząd Uczniowski:

"W imieniu Samorządu Uczniowskiego w tym szczególnym dniu chciałabym gorąco powitać uczniów klas pierwszych. Koleżanki i koledzy! witamy Was w murach naszej szkoły. Nie jest to zwyczajna szkoła, ale szkoła w której będziecie rozwijać swój muzyczny i artystyczny talent. Przed Wami długa droga nauki i obowiązków. Będziecie musieli wykazać się systematycznością i cierpliwością. Gdy dopadnie Was chwila zwątpienia, nie poddawajcie się, dążcie dalej do realizacji swoich marzeń. Na swej drodze do celu spotkacie cudownych nauczycieli, wspaniałą dyrekcję oraz starszych kolegów, na których pomoc możecie zawsze liczyć. Jednak szkoła to nie tylko obowiązki. Zapewniam Was, że podczas audycji, koncertów i spektakli teatralnych będziecie mogli wcielać się w rolę prawdziwego artysty a brawa jakie otrzymacie będą największą przyjemnością za Waszą pracę. Wspólne wyjazdy do teatru, na warsztaty, zimowiska czy wakacje dostarczą niesamowitych wrażeń i będą także źródłem  wielu nowych przyjaźni. Mam nadzieję, że nauka którą rozpoczynacie przyniesie Wam wiele satysfakcji, radości oraz sukcesów.

  Po części oficjalnej uroczystości odbyła się część artystyczna składająca się z koncertu starszych kolegów. Finałem koncertu była pieśń "Dziad i baba", którą wykonała klasa kameralistyki wokalnej w aktorskich przebraniach. Pieśń przypadała przypadła do gustu publiczności.

  Uroczystość zakończył słodki poczęstunek, który przygotowali dla "pierwszaków" starsi koledzy ze szkoły.

 

 

                                                                                

Przeczytano: 637 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: