Miejska Szkoła Artystyczna I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

22 czerwca 2018 18:00 | Aktualności

Przemówienie Samorządu Szkolnego z okazji zakończenia roku szkolnego.

Szanowni Nauczyciele, Drodzy Rodzice oraz Wy – koledzy i koleżanki !

    Za nami kolejny rok intensywnej pracy nad rozwijaniem swoich umiejętności muzycznych. Z pewnością był to dla nas wszystkich czas bogaty w wiele sukcesów oraz nowych doświadczeń. Już niebawem udamy się na zasłużony wypoczynek.
   Na razie jesteśmy jeszcze w szkole, ale zapewne myślami znaczna większość jest już daleko stąd – kąpie się w morzu albo przemierza górskie szlaki. W imieniu Samorządu Uczniowskiego, pragnę więc życzyć wszystkim udanych wakacji, pełnych wspaniałych przygód i zabawy. Ciesząc się tymi dwoma letnimi miesiącami nie zapominajmy o tym, że instrument nie lubi ciszy i nawet w wirze wakacyjnych planów warto znaleźć czas, który poświęcimy na doskonalenie naszych zdolności. Spróbujcie, a sami przekonacie się, że z wakacyjnego muzykowania także  można czerpać wiele radości, a zachowanie dobrej formy pomoże nam wkroczyć w nowy rok szkolny jako wypoczęci, jak i  gotowi do nowych muzycznych wyzwań. W tym miejscu chciałabym podziękować całemu gronu pedagogicznemu:

     Dyrekcji - na czele z Panią Pauliną Rzewuską- Korycińską za ogromne zaangażowanie oraz wysiłek, jaki wkłada Pani w organizację pracy w naszej szkole.  Jesteśmy wdzięczni  Pani za trud wynikający z przygotowań do wielu koncertów i uroczystości. Efekty tej pracy dostrzegalne są gołym okiem. To dzięki Pani wyjątkowym pomysłom miejsce to nieustannie się rozwija, a my stajemy się coraz bardziej dumni z naszej tętniącej życiem szkoły, będącej centrum artystycznym naszego miasta. Taka szkoła jak nasza jest jedyna - szkoła przyjazna dzieciom i otwarta na wielokierunkowe kształcenie.

   Szczególne podziękowania należą się także Panu Wicedyrektorowi Arkadiuszowi Mizdalskiemu za pracę nad sferą dydaktyczną szkoły, która także wymaga ogromnej odpowiedzialności i zaangażowania, często do późnych godzin nocnych.

    Dziękujemy również nauczycielom - za pracę i poświęcenie jakie wkładacie   w nauczanie  oraz wsparcie, na które zawsze możemy liczyć. Za wszystkie cenne wskazówki oraz słowa otuchy. Dla wielu z nas stanowicie wzór do naśladowania oraz motywację do rozwijania naszej muzycznej pasji. To Wam zawdzięczamy nasze sukcesy i zdobyte doświadczenie.

    Za szereg działań, mających na celu pomoc w realizacji wielu muzycznych przedsięwzięć chcemy podziękować też Radzie Rodziców, która dba, abyśmy czuli się tutaj jak najlepiej i niczego nam nie brakowało. Jej przedstawiciele oprócz zaangażowania w funkcjonowanie życia naszej szkoły, dbają także o jej dobre imię, podejmując wiele inicjatyw takich jak sztandar szkoły, czy powstanie tablicy pamiątkowej.

   Na koniec swoje podziękowania kierujemy do Was - Drodzy Rodzice. To Wy  dbacie o to, abyśmy bezpiecznie dotarli do szkoły, motywujecie nas do systematycznego ćwiczenia gry na instrumentach i utrwalania zdobywanej wiedzy oraz wspieracie swoją obecnością na występach i audycjach. Takie zaangażowanie w nasz muzyczny rozwój, na pewno wymaga od Was zorganizowania dodatkowego czasu, jaki musicie nam poświęcić, za co jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni.

  Życzę Wszystkim udanego wypoczynku i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu !

  Wiceprzewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.

 

Przeczytano: 435 razy. Wydrukuj|Do góry