Miejska Szkoła Artystyczna I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały w Mińsku Mazowieckim

Informacje na temat rekrutacji do Miejskiej Szkoły Artystycznej I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały na rok szkolny 2019/2020 znajdują się w zakładce Rekrutacja

Aktualności

10 marca 2018 17:00 | Aktualności

Przemówienie Samorządu Uczniowskiego z okazji Święta Patrona Szkoły.

Szanowni Państwo!

 

     Zebraliśmy się dzisiaj, aby wspólnie uczcić pamięć patrona Miejskiej Szkoły Artystycznej w Mińsku Mazowieckim – Konstantego Ryszarda Domagały. Dla nas uczniów to osoba szczególnie bliska, ponieważ jest On założycielem naszej szkoły. Nasz patron mówił, że każdy jubileusz jest okazją do wspomnień. Dlatego myślę, że warto abyśmy i my wspomnieli o jego zasługach i wspaniałej osobowości.

    Pan Konstanty Ryszard Domagała  był człowiekiem kierującym się prawdziwą pasją, zawsze podążającym za marzeniami. Całe swoje życie poświecił i oddał muzyce. Znakomicie spisywał się w wieloletniej roli wspierającego swoich uczniów pedagoga, z którymi dzielił się  wiedzą i doświadczeniem. Godną naśladowania postawą naszego patrona jest także wyróżniający się patriotyzm. Z wielkim zaangażowaniem rozwijał życie kulturalne swojego miasta. Swych wychowanków oraz współpracowników motywował na każdym kroku do popularyzacji i upowszechniania kultury muzycznej Siedlec i innych miejscowości. Jego chęć dzielenia się tą piękną sztuką, jaką jest muzyka dotarła także do Mińska Mazowieckiego i z jego inicjatywy właśnie powstała nasza szkoła, która dzisiaj jest nie tylko nowoczesnym budynkiem z salą koncertową, ale przede wszystkim centrum artystycznym naszego miasta. Z pewnością patrzący na nas z góry nasz patron jest szczęśliwy, że Jego dzieło jest kontynuowane przez syna - Wenantego Macieja oraz wnuczkę - Paulinę.

 Drodzy Uczniowie, Nauczyciele oraz Rodzice!

   Pamiętajmy o tym, abyśmy w chwilach spędzonych tutaj, podczas odnoszenia kolejnych sukcesów muzycznych oraz zawodowych, czasem zastanowili się, dzięki komu możemy tu być i rozwijać swoje talenty. Nie zapominajmy o dziele jakie zapoczątkował dla nas nasz patron, doskonalmy nasze umiejętności i dzielmy się swoją muzyczną pasją z innymi. Aktywny udział w życiu społecznym, patriotyzm, odwaga i prawość życia, rozległa wiedza i zainteresowania, wytrwałość i naukowa pokora - to walory, które posiadał Konstanty Ryszard Domagała i które powinny być praktykowane przez nas wszystkich. Każdy z nas może przyczynić się do tego, aby  nasza szkoła była szkołą jakości, miejscem wychowania i kształcenia, polem do kreowania postaw opartych na wartościach.

 

                                                                               Martyna Jaworek

                                                                                Samorząd Uczniowski

Przeczytano: 468 razy. Wydrukuj|Do góry