Miejska Szkoła Artystyczna I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały w Mińsku Mazowieckim

Informacje na temat rekrutacji do Miejskiej Szkoły Artystycznej I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały na rok szkolny 2019/2020 znajdują się w zakładce Rekrutacja

Aktualności

24 stycznia 2018 11:01 | Aktualności

IV Góreckie kolędowanie

IV Góreckie Kolędowanie

 

12 stycznia 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Góreckim Kolędowaniu prowadzonym przez "Góreckich Kolędników". "Góreccy Kolędnicy" jest to grupa Rodzin śpiewająca i grająca pod przewodnictwem muzycznym Anny Mazaj - Pedagoga Naszej Szkoły. Od lat uczestniczy w rozmaitych uroczystościach na terenie Gminy Dębe Wielkie w czasie bożonarodzeniowym. Góreckie Kolędowanie jest zaś lokalną inicjatywą tej grupy, której celem jest kultywowanie tradycji wspólnego śpiewania kolęd, piosenek bożonarodzeniowych i pastorałek w gronie rodzinnym, znajomych i przyjaciół.

Uczniowie naszej szkoły zamieszkujący na terenie wsi Górki - Edyta Mazaj (skrzypce), Małgosia Krzyżewska (śpiew), Gminy Dębe Wielkie - Agata Gałązka (flet) i Julia Bachleda (flet) oraz gościnnie Amelia Jackiewicz (skrzypce) wraz z pedagogiem naszej szkoły Urszulą Chrulską aktywnie włączyli się w tę lokalną inicjatywę.

Zapraszamy do przeczytania krótkiego artykułu na stronie gminy Dębe Wielkie, który ukazuje specyfikę tego wydarzenia

http://www.debewielkie.pl/goreckie-koledowanie/

oraz do obejrzenia zdjęć.

 

 

Przeczytano: 480 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: