Miejska Szkoła Artystyczna I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały w Mińsku Mazowieckim

Informacje na temat rekrutacji do Miejskiej Szkoły Artystycznej I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały na rok szkolny 2019/2020 znajdują się w zakładce Rekrutacja

Aktualności

01 listopada 2017 17:47 | Aktualności

Jesienny koncert edukacyjny.

     

24 października 2017 r  z inicjatywy pani dyrektor Pauliny Rzewuskiej – Korycińskiej odbyły się 3 poranki muzyczne dla przedszkolaków i klas zerowych ze szkół podstawowych miasta Mińsk Mazowiecki. W sali koncertowej – przystrojonej kolorami jesieni, dekoracjami w postaci dużych i licznych koszów wypełnionych owocami i warzywami zebrało się w sumie ponad 900 słuchaczy.

Wykonawcami koncertu byli uczniowie i nauczyciele różnych klas instrumentalnych MSA.

Przybyłe dzieci zapoznały się z brzmieniem takich instrumentów jak: skrzypce, wiolonczela fortepian, akordeon, trąbka, klarnet i puzon. Występujący zaprezentowali grę w różnych formach wykonawczych: solo, duety i zespoły. Program koncertu był dostosowany do wieku słuchaczy w związku z czym został bardzo miło przyjęty zarówno przez maluchów jak i ich wychowawców. Odbiorcy koncertu aktywnie uczestniczyli w zaproponowanych przez osobę prowadząca - panią Małgosię Rąbalską różnych formach zabaw i zagadek muzycznych (nie obyło się bez słodkich nagród).

Poranek rozpoczął się muzycznym powitaniem – piosenką śpiewaną przez wszystkich przybyłych gości, a koncert otworzyła kompozycja - tak wszystkim dobrze znana – "Jesień" z Czterech Pór Roku A. Vivaldiego.

W tak wspaniałym jesiennym koncercie wystąpili następujący uczniowie szkoły:

Aleksandra Bodecka, Maciej Bogdański, Natalia Kalinowska, Aleksandra Kibuła, Dominik Kleina, Bartosz Kosim, Szymon Krzyżanowski, Michał Kubik, Helena Kulma, Zofia Ławrynowicz, Kacper Majewski, Antonina Miklaszewska, Amelia Rymanowska, Marcin Stal, Marlena Stal, a w/w uczniów do koncertu przygotowali pedagodzy:

Dyrektor Paulina Rzewuska - Korycińska, wicedyrektor Arkadiusz Mizdalski, Urszula Chrulska, Janusz Komuda, Mirosław Mozol, Jacek Nazarczuk, Joanna Nowik, Małgorzata Rąbalska, Ewa Szymańska – Kopcińska oraz Tatiana Żarek.

Wzbogaceniem wykonywanych utworów przez dzieci grających na różnych instrumentach była również prezentacja multimedialna dostosowana do tematyki wykonywanego dzieła.

Finałem koncertu edukacyjnego było stworzenie orkiestry z dzieci przedszkolnych (słuchaczy), które akompaniowały na różnych instrumentach perkusyjnych do utworu ,,Polka" wykonywanego na cztery ręce przez panią dyrektor Paulinę Rzewuską - Korycińska i Tatianę Żarek.

Zabawa była świetna, ponieważ młodzi wykonawcy z impetem i wielką radością pokazywali swoje umiejętności i predyspozycje muzyczno – rytmiczne na dużej scenie sali koncertowej MSA. Ta forma edukacyjna spotkała się z dużą akceptacją małych mieszkańców naszego miasta, dlatego będzie ona z powodzeniem kontynuowana, a na kolejny koncert zapraszamy  już w grudniu.

 

Przeczytano: 564 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: