Samorząd Uczniowski
"Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku - jest wykształcenie".
  • 2019/2020
  • Skład Samorzadu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020:
  • Przewodnicząca SU - Amelia Rymanowska
  • Zastępca przewodniczącej SU - Maksymilian Abramowski
  • Sekretarz SU - Klara Herrlein
  • Skarbnik - Julia Adamczyk

Przemówienie Samorządu Szkolnego z okazji pasowania uczniów klas pierwszych.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego chciałabym gorąco powitać uczniów klas pierwszych.

Gdy po raz pierwszy przyszliście do tej szkoły, mieliście marzenie nauczyć się grać na instrumencie. Teraz od Was samych zależy, jak szybko to marzenie się spełni. Będziecie musieli wykazać się systematycznością i cierpliwością.

Nie raz dopadnie Was chwila zwątpienia, ale nie poddawajcie się! i dążcie do realizacji swojego marzenia.

Druga szkoła to kolejne obowiązki i zadania do wykonania. Popołudniowe przyjazdy w jesienne i zimowe dni, ale to wszystko zbliża Was do osiągnięcia swojego celu. Jednak chciałam Was uspokoić, że nie samą nauką człowiek żyje. Szybko przekonacie się, że potrafimy się tu świetnie bawić. Podczas audycji, koncertów i spektakli teatralnych będziecie mogli wcielać się w rolę prawdziwego artysty i tym razem to Wy dostaniecie brawa – największą zapłatę za Waszą pracę.

W swoich nauczycielach znajdziecie oparcie i zrozumienie, na nowe przyjaźnie przetrwają lata. Wspólne wyjazdy do teatru czy na zimowiska dostarczą niezapomnianych wrażeń.

Życzę Wam sukcesów i mile spędzonych chwil w naszej szkole.

Przewodnicząca SU – Amelia Rymanowska

Z radością informujemy, że ukazał się nowy numer gazetki „Akolada” w wersji elektronicznej. Gazetka jest w nowej odsłonie, nowej szacie graficznej a także z nowymi redaktorami: Maksymilianem Abramowskim i Julią Adamczyk.

Dziękujemy redaktorom i ich rodzicom: pani Edycie Abramowskiej oraz pani Wiolettcie Adamczyk  za wiele trudu i pracy przy wydawaniu tego numeru. Życzymy przyjemnej lektury. Czekamy na „listy” do Redakcji w następnych miesiącach.