Aktualności
Najważniejsze wydarzenia z życia naszej szkoły...

Pomysł stworzenia artystycznego i jednocześnie integracyjnego wydarzenia dla zaprzyjaźnionych szkół muzycznych w Miejskiej Szkole Artystycznej narodził wiele lat wstecz z inicjatywy skrzypaczki Magdaleny Specjał. Jednakże w roku szkolnym 2018/2019 postanowiliśmy rozszerzyć Spotkania Uczniów Szkół Artystycznych o warsztaty. Dlatego też w dniu 28 listopada odwiedzili nas uczniowie z innych placówek, by wspólnie się bawić i uczyć – trochę inaczej niż to w tradycyjnych szkołach muzycznych bywa.

28 listopada na  Spotkaniu gościliśmy szkoły z Żyrardowa, Garwolina, Siedlec, Pułtuska, Halinowa i Łukowa. Gdy w czasie koncertu wieńczącego wspólną zabawę padło pytanie: “Komu warsztaty się podobały?” ukazał się las podniesionych wysoko rąk. Zajęcia były ciekawe i różnorodne a uczestnicy z każdej sali wychodzili uśmiechnięci i zadowoleni. Dopłenieniem radości uczniów  stanowił słodki poczęstunek, pizza o róznych smakach i wspólny koncert.

A oto atrakcje zaproponowane gościom:

1. Warsztaty plastyczne prowadzone przez p. Krzysztofa Rusieckiego

2. Warsztaty lutnicze prowadzone przez zaproszoną na tę okoliczność lutniczkę p. Irenę Sobecką

3. Warsztaty kompozytorskie z prezentacją programu nutowego prowadzone przez p. Monikę Kuchtę

4. Warsztaty teatralno-pantomimiczne prowadzone przez p. Justynę Kowynię-Rymanowską

5. Warsztaty rytmiczne prowadzone przez p. Anitę Wasilewską

Nad organizacją i płynnym przechodzeniem grup do wyznaczonych miejsc czuwał Samorząd Szkolny. Z kolei Rada Rodziców dbała o to by uczestnicy i ich opiekunowie mieli pod dostatkiem słodyczy i napojów w myśl zasady “uczestnik najedzony – uczestnik zadowolony”.

Ale prawdziwą ucztą duchową okazał się koncert. Z zainteresowaniem słuchaliśmy programu przygotowanego przez naszych Gości. Szkoła z Żyrardowa zaprezentowała utwory na zespół akordeonowy, Szkoła z Pułtuska i Siedlec przedstawiła realizację ruchową do słuchanej muzyki. Wystąpiły też zespoły smyczkowe: z Garwolina, Łukowa oraz integracyjny z Halinowa i Mińska Mazowieckiego. Z ciekawością słuchaliśmy zespołu harf i wokalistki z Garwolina. Goście pięknie zaprezentowali swoje możliwości i widać było, że dobrze się czują w naszych murach i na naszej sali koncertowej.

Oczywiście Uczniowie Miejskiej Szkoły Artystycznej wystąpili z równie interesującym programem pt. “Pory roku” zawierającym wykonania zespołu smyczkowego, zespołów rytmicznych oraz piosenek chóralnych przeplatanych poezją i krótkimi wstawkami teatralnymi. Program stanowił kwintesencję idei naszej placówki – jako miejsca w której różne gałęzie sztuki takie jak śpiew, muzyka, ruch, teatr, poezja i malarstwo łączą się i uzupełniają. Oprócz prezentacji w formie koncertu uczniowie pod kierunkiem p. Magdaleny Idyckiej i p. Krzysztofa Rusieckiego wykonali szereg prac plastycznych zainspirowanych nie tylko przyrodą, ale też dźwiękami słynnych “Pór roku” Antonio Vivaldiego. Koncert poprowadzili uczniowie, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Maksymilian Abramowski i Julia Adamczyk.

Z pewnością dzień 28 listopada pozostanie długo w pamięci. Szkołę odwiedziło w tym dniu 83 uczniów wraz z pedagogami oraz rodzicami. Do zobaczenia za rok!

Skip to content