Aktualności
Najważniejsze wydarzenia z życia naszej szkoły...

Spotkanie z poezją i malarstwem lokalnej artystki Marii Korejwo przy muzyce.

    Relację rozpocznę słowami zaproszonego gościa Marii Korejwo – poetki i malarki, która zaszczyciła swoją obecnością naszą społeczność szkolną. Pani Maria powiedziała tak: “W wielu szkołach muzycznych bywałam, ale czegoś takiego jeszcze nie doświadczyłam”. Po tych słowach z zachwytem wyraziła się o pięknej sali i o niezwykłej atmosferze warsztatów.

Wybraliśmy formę warsztatów, aby każdy Uczeń czuł się ważny jako wykonawca i jako odbiorca. I udało się… Wraz z Uczniami stworzyliśmy piękny muzyczny obraz Pór Roku okraszony poezją czytaną przez autorkę i Nauczycieli naszej szkoły w pięknej scenerii obrazów ustawionych na sztalugach.

Przewodnią myślą muzyczną były Koncerty skrzypcowe Antonio Vivaldiego – słynne Pory Roku.

Płynnie przechodziliśmy od wykonania fragmentów tychże koncertów przez zespół smyczkowy, poprzez wiersze (w tym również Sonety stanowiące program literacki muzyki Vivaldiego), wykonania utworów solowych i tematycznych piosenek, do najbardziej medialnej formy jaką jest interpretacja ruchowa wybranych fragmentów koncertów.

Młodsi uczniowie zainspirowani własną interpretacją Pór Roku skorzystali z możliwości naniesienia swych wyobrażeń na papier w formie rysunków o tym samym tytule. Starsi uczniowie oraz Nauczyciele i Rodzice dzielili się swoimi wrażeniami między sobą oraz z Zaproszonym Gościem. Prędko zrodził się pomysł powtórzenia koncertu w nieco skróconej formie w czasie Warsztatów Szkół Artystycznych, które planowane są 28 listopada 2019. Liczymy, że będziemy mogli pokazać wtedy piękno koncertu szerszemu gronu odbiorców.

Sobotni poranek minął szybko, twórczo i pięknie.

Dziękujemy!

Nauczyciele i Uczniowie zaangażowani podczas tworzenia warsztatów:

  • klasa rytmiki Pani Anity Wasilewskiej i Pani Anny Kabali – interpretacje ruchowe koncertów Vivaldiego
  • klasa skrzypiec Pani Urszuli Chrulskiej i klasa wiolonczeli Pani Katarzyny Łuszczyk – wykonania fragmentów koncertów Vivaldiego przez zespół smyczkowy
  • soliści z klasy fortepianu Pani Joanny Nowik i Pana Jacka Nazarczuka – utwory solowe i akompaniament
  • klasa teorii Pani Anny Mazaj – wykonania tematycznych piosenek (śpiew)
  • Pani Magdalena Idycka – warsztaty plastyczne
  • Pani Monika Kuchta – zdjęcia
  • Rada Rodziców – poczęstunek
Skip to content