Miejska Szkoła Artystyczna I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały w Mińsku Mazowieckim

Sukcesy i osiągnięcia

 

 

Sukces duetów fortepianowych.

   Z radością informujemy, że duety fortepianowe w składzie:

Amelia Wiercioch i Maciej Bogdański

                 oraz

Hanna Kibała i Julian Strzałkowski

w dniu 2 grudnia  2018 roku uczestniczyły w XIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego, w którym zdobyły wyróżnienie.  Finał konkursu i rozdanie nagród odbyło się w Zamku Królewskim w Warszawie. Serdecznie gratulujemy!

 ______________________________________________________________________________________________________________________

Sukces flecistki w Białymstoku.

 

    W dniach 13-16 listopada 2018 roku odbył się III Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych w Białymstoku. Aleksandra Kruszewska - uczennica z klasy fletu pani Beaty Kierzkowskiej zdobyła Srebrną Nagrodę w swojej kategorii wiekowej. Uczennicy akompaniował pan Jacek Nazarczuk.
Gratulujemy.

 

Sukces duetów fortepianowych.

Z wielką radością pragniemy poinformować, że duety w składzie:

Maciej Bogdański i Dominik Kleina - przygotowany pod kierunkiem pani Joanny Nowik i pani dyrektor Pauliny Rzewuskiej- Korcycińskiej zdobył nagrodę I stopnia w II grupie.

Julian Strzałkowski i Hanna Kibała - przygotowany pod kierunkiem pani dyrektor Pauliny Rzewuskiej-Korycińskiej i pani Tatiany Żarek zdobył nagrodę III stopnia w I grupie.

XV Makroregionalny Konkurs Duetów Dziecięcych "Duettino" odbył się w  dniach 1,2,3 grudnia w Zespole Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie przy ulicy Miodowej 22d.

Serdecznie gratulujemy!

________________________________________________________________________________________________________________________

Sukcesy naszej flecistki!

  W kwietniu br. Jagna Mańczyńska, uczennica klasy szóstej fletu poprzecznego p. Beaty Kierzkowskiej, przyniosła chlubę Miejskiej Szkole Artystycznej w Mińsku Mazowieckim reprezentując szkołę w trzech ogólnopolskich konkursach instrumentalnych i przywożąc z nich kolejno: dyplom uczestnictwa w XVI Ogólnopolskim Wiosennym Festiwalu Fletowym w Sochaczewie, III nagrodę w XI Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych Jupiter 2017 w Krakowie oraz I miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Instrumentalnym im. Romualda Twardowskiego w Puławach i nagrodę specjalną za wykonanie utworu R. Twardowskiego „Allegro rustico”. Był to istny maraton, biorąc pod uwagę, że wszystkie trzy konkursy odbyły się w przeciągu dwóch tygodni, a  Jagna wykonała na nich  aż pięć różnych utworów!

 

  Do konkursów przygotowywała się intensywnie od kilku miesięcy pod okiem swojego mistrza i przewodnika fletowego     p. Beaty Kierzkowskiej oraz niezastąpionego akompaniatora p. Jacka Nazarczuka, z którym stworzyli bardzo zgrany tandem sceniczny. W ciągu sześciu lat wspólnie przygotowali 21 utworów konkursowych i wzięli udział w 12 konkursach instrumentalnych, z których Jagna przywiozła cztery pierwsze nagrody, jedną drugą nagrodę, dwie trzecie nagrody oraz jedną nagrodę specjalną.

 

  Tegorocznymi osiągnięciami Jagna w pięknym stylu kończy swoją przygodę z Miejską Szkołą Artystyczną I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały w Mińsku Mazowieckim - szkołą, w której wspaniali pedagodzy  wzięli ją pod swoje skrzydła i pomagali się rozwijać jako młodej artystce.

 

Serdeczne gratulacje dla Jagny.

___________________________________________________________________________________________________________________

 

 

KOLEJNY SUKCES DUETU FORTEPIANOWEGO.

 Z wielką radością pragniemy poinformować Państwa, że dnia 6 marca 2017 roku duet fortepianowy w składzie: Dominik Kleina i Maciej Bogdański zajął II miejsce na III MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE ZESPOŁÓW FORTEPIANOWYCH " NA 4 RĘCE I WIĘCEJ" w Miechowie pod Krakowem. Duet pracuje pod opieką pani Joanny Nowik i pani Pauliny Rzewuskiej-Korycińskiej. Od września 2015 roku zespół współpracuje ze sobą odnosząc regularne sukcesy. Uczniowie Ci zdobywali dyplomy osiągnięć w Konkursie Duetów Dziecięcych Duettino w 2015 i 2016 roku, w Międzynarodowym Konkursie im. J. Zarębskiego w 2016 roku, w Konkursie Zespołów Fortepianowych w Miechowie w 2016 roku. Serdecznie gratulujemy!

_______________________________________________________________________________________

SUKCES DUETU FORTEPIANOWEGO

 

W dniach 2-4 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie odbył się XIV makroregionalny konkurs duetów dziecięcych Duettino. Jury w składzie: prof. Krystyna Borucińska, Ryszard Bałauszko, Justyna Niegierysz, Romuald Gołębiowski, prof. Magdalena Szczepanowska, Romana Orłowska przesłuchało i wyłoniło zwycięzców konkursu, wśród których znaleźli się nasi uczniowie. Duet w składzie Maciej Bogdański i Dominik Kleina zdobył nagrodę III stopnia w drugiej kategorii. Zespół został przygotowany przez nauczycieli: p. Joannę Nowik i p. Paulinę Rzewuską-Korycińską. Duet powstał na jesieni 2015 roku. Od tego czasu systematycznie uczestniczy w różnych konkursach odnosząc sukcesy. Serdecznie gratulujemy życząc dalszego zapału w grze!

________________________________________________________________________

 

Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Juliusza Zarębskiego.

 Miło nam poinformować, że duet fortepianowy w składzie Dominik Kleina i Maciej Bogdański, pracujący pod kierunkiem pani Pauliny Rzewuskiej Korycińskiej i pani Joanny Nowik otrzymał wyróżnienie w kategorii młodszej duetów fortepianowych na Międzynarodowym Konkursie im. Juliusza Zarębskiego, który odbył się w dniach 23 – 29 maja 2016r.

Organizatorem XVI Konkursu była Fundacja Kultury i Edukacji im. Juliusza Zarębskiego a współorganizatorem Szkoła Muzyczna w Łomiankach. 

Celem tego konkursu jest m.in. propagowanie twórczości naszego wybitnego kompozytora i wielkiego pianisty Juliusza Zarębskiego. W pracach jury zasiedli wybitni muzycy - pedagodzy i koncertujący artyści z Polski i zagranicy.

Koncert Laureatów tegorocznego Konkursu odbył się w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie.

Gratulujemy!

 ____________________________________________________________________________________      

Wyróżnienie ucznia na I Podlaskiej Wiośnie Gitarowej

 

19 maja 2016 r. w Szkole Muzycznej I stopnia im. Karola Kurpińskiego w Międzyrzecu Podlaskim odbyła się I edycja Podlaskiej Wiosny Gitarowej. Impreza miała charakter międzyszkolnego festiwalu, w którym udział wzięli uczniowie zaproszonych szkół muzycznych I stopnia.

W festiwalu wzięli udział uczniowie szkół muzycznych I stopnia z Białej Podlaskiej, Radzynia, Łukowa, Mińska Mazowieckiego i Międzyrzeca. Impreza odbyła się pod patronatem Wójta Gminy Międzyrzec Podlaski. Podczas festiwalu zaprezentowało swoje umiejętności 22 solistów oraz 3 zespoły. Uczeń IV klasy gitary pana Andrzeja Przeździaka - RAFAŁ ZAPADKA zdobył wyróżnienie I stopnia wystąpując z repertuarem: F.Gragnani Sonata G-dur część II, L.Brouwer - Etiuda nr VI, T.Stachak - Carmen, T.Stachak - Paryski Walczyk.

Serdecznie Gratulujemy sukcesu!

_____________________________________________________________________________

 

Kolejne sukcesy Jagny Mańczyńskiej

 

  W tym roku szkolnym Jagna Mańczyńska, uczennica klasy piątej fletu p. Beaty Kierzkowskiej, próbowała swoich sił w międzynarodowym towarzystwie na dwóch konkursach. Pod koniec marca (18-20.03.2016 r.) Jagna pojechała na III Świętokrzyski Festiwal Klas Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I Stopnia w Kielcach. Konkurowała tam z ponad 150 innymi flecistami z Polski, Słowacji oraz Ukrainy, a wśród jurorów znalazł się m. in. wybitny polski flecista p. Łukasz Długosz.  Jagna dała się poznać jako dobra młoda flecistka i przywiozła z tego konkursu
III miejsce
.

         W kwietniu (8-9.04.2016 r.) Miejską Szkołę Artystyczną I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały w Mińsku Mazowieckim, Jagna reprezentowała na IV Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Jastrzębiu Zdroju. Jurorami na tym konkursie byli wybitni fleciści – p. Jerzy Mrozik (Polska), p. Michel Bellavance (Szwajcaria) oraz światowej sławy flecista p. Janos Ballint (Węgry). Na tym konkursie byli również reprezentanci  Białorusi, Austrii, Szkocji oraz Szwajcarii.

Jagna przygotowywała się do występów konkursowych od kilku miesięcy pod okiem p. Beaty Kierzkowskiej, przy akompaniamencie niezastąpionego p. Jacka Nazarczuka, który towarzyszył Jagnie również na scenie w obydwu konkursach.

BRAWO JAGNA! ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!


____________________________________________________________________________________

 W dniach 4-6 grudnia 2015 r. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie odbył się XIII Makroregionalny Konkurs Duetów Dziecięcych DUETTINO organizowany przez Centrum Edukacji Artystycznej.Jury w składzie: prof. Krystyna Borucińska, prof. Magdalena Szczepanowska, Justyna Niegierysz i Ryszard Bałauszko wysłuchało wykonań 129 duetów. Naszą szkołę reprezentowały dwa duety, z których jeden został wyróżniony. Wyróżnienie w grupie I otrzymał duet fortepianowy w składzie Maciej Bogdański, Dominik Kleina przygotowany przez p. Paulinę Rzewuską - Korycińską i p. Joannę Nowik. Dyplomy uczestnictwa otrzymał duet z grupy III w składzie Edyta Mazaj - skrzypce, Bernard Karol Szponar –fortepian, przygotowany przez p. Urszulę Chrulską i p. Joannę Nowik. Gratulujemy wszystkim zespołom, dziękujemy za pracę jaką włożyli w przygotowania do konkursu i życzymy dalszych sukcesów.

 


             

         W dniach 03-06 grudnia 2015r. uczennica OLIWIA MACIEJEWICZ z II klasy fortepianu Pana Mariusza Adamczaka zdobyła II nagrodę na I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Ettore Pozzoli w Trzcianie. Serdecznie gratulujemy i zyczymy dalszych sukcesów!


 


              W dniach 5-7 grudnia 2014r. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie odbył się XII Makroregionalny Konkurs Duetów Dziecięcych DUETTINO organizowany przez Centrum Edukacji Artystycznej.

Jury w składzie: prof. Krystyna Borucińska, prof. Magdalena Szczepanowska, Justyna Niegierysz i Ryszard Bałauszko wysłuchało wykonań 90 duetów.

Naszą szkołę reprezentowały cztery duety, z których dwa zostały wyróżnione. Nagrodę II stopnia otrzymał duet w składzie Mateusz Łuniewski – skrzypce i Wiktoria Marks – fortepian przygotowany przez p. Urszulę Chrulską i p. Joannę Nowik oraz nagrodę III stopnia wywalczył duet w składzie Edyta Mazaj i Bernard Karol Szponar również przygotowany przez p. Urszulę Chrulską i p. Joannę Nowik. Dyplomy uczestnictwa otrzymali Magdalena Kowalczyk i Kacper Kowalczyk przygotowani przez p. Annę Kornacką oraz Tatiana Piwowar i Kajetan Miksza przygotowani przez p. Annę Kornacką i p. Jagodę Jabłonowską.

Gratulujemy wszystkim zespołom, dziękujemy za pracę jaką włożyli w przygotowania do konkursu i życzymy dalszych sukcesów.

    

       Z wielką radością pragniemy poinformować, że uczennica Jagna Mańczyńska z III klasy fletu poprzecznego p. BEATY KIERZKOWSKIEJ zdobyła pierwsze miejsce na IX Płońskim Festiwalu Instrumentów Dętych Drewnianych, który odbył się 28 kwietnia 2014r. Przesłuchania zorganizowane były dla uczniów szkół muzycznych I stopnia z klasy fletu, klarnetu i saksofonu. W jury zasiedli wykładowcy Akademii Muzycznej w Katowicach - adt dr hab. Roman Widaszek (przewodniczący), st. wykł. dr Ryszard Sojka, st. wykł. Teresa Drabczyk, as. Bartłomiej Duś.
Organizatorem konkursu była Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Płońsku, Miejskie Centrum Kultury w Płońsku, Patronat honorowy nad imprezą miał -  Burmistrz Miasta Płońska.
Młoda artystka zagrała dwa utwory:

1. „Etiudę C-Dur” J. Demerssemana
2. „Włoską polkę” S. Rachmaninowa

Jagnie akompaniował nauczyciel naszej szkoły p. Jacek Nazarczuk.

Serdeczne gratulujemy!

         W dniach 10 -13 kwietnia 2014 r. odbyła się II edycja Konkursu Mazowieckiego „Taniec-miniatura instrumentalna” w Konstancinie-Jeziornie. Organizatorem konkursu była Szkoła Muzyczna I Stopnia w Konstancinie-Jeziornie. W imprezie udział wzięli także uczniowie naszej szkoły, którzy zostali nagrodzeni:

 II miejsce - Jagna Mańczyńska z klasy fletu p. Beaty Kierzkowskiej, która zagrała:
"Krakowiaczek-rozrabiaczek” M. Matuszewskiego i „Włoską polkę” S. Rachmaninowa

III miejsce - Bernard Szponar z klasy fortepianu p. Joanny Nowik, który zaprezentował utwory: Menuet G-dur J. B. Bacha, oraz Mazur M. Magina

     Uroczyste rozdanie nagród oraz wyróżnień odbyło się podczas Koncertu Laureatów, w niedzielę 13 kwietnia w Pałacu Prymasowskim w Warszawie. Konkurs realizowany był przy współpracy między innymi z: Centrum Edukacji Artystycznej, Powiatem Piaseczyńskim oraz Gminą Konstancin-Jeziorna.

Serdecznie gratulujemy osiągnięć!
 
  


 
W dniach 24-25 stycznia 2014r odbył się w Siedlcach wojewódzki finał VI FESTIWALU KOLĘD i PASTORAŁEK „KOLĘDOWE SERCE MAZOWSZA". Jury w składzie: Iwona Kobylińska, Barbara Żarnowiecka, Izabella Jaszczułt-Kraszewska, Michał Hołownia, ks. prof. Michał Roman Szulik, prof. Krzysztof Kusiel-Moroz (przewodniczący) po wysłuchaniu 96 laureatów przesłuchań konkursowych z Garwolina, Zegrza, Sokołowa Podlaskiego, Mińska Mazowieckiego, Siedlec, Warszawy, Sulejówka, Wołomina, Góry Kalwarii, Węgrowa, Kałuszyna, Mrozów wyróżniło w kategorii gimnazja - zespół w składzie Wiktoria Marks uczennica kl V oraz Kinga Sokołowska absolwentka naszej szkoły. Zespół został przygotowany przez p. Joannę Nowik. Gratulujemy! 
W dniach 29 – 30 listopada 2013r. cztery zespoły naszej szkoły wzięły udział w XI Konkursie Duetów Dziecięcych „DUETTINO”, który odbył się w Warszawie. Jury pod przewodnictwem prof. Krystyny Borucińskiej nagrodziło dwa z nich. Nagrodę III stopnia otrzymał duet w składzie Mateusz Łuniewski – skrzypce i Hadassah Hersberger – fortepian   przygotowany przez p. Urszulę Chrulską i p. Jacka Nazarczuka oraz nagrodę III stopnia wywalczył duet fortepianowy w składzie Julia Kalinowska i Jakub Tarczyński przygotowany przez p. Paulinę Rzewuską – Korycińską.  Wyróżnienie zdobył duet Tatiana Piwowar i Wiktoria Dyrkacz przygotowani przez p. Annę Kornacką i p. Piotra Szczepanika oraz Dyplomy uczestnictwa otrzymali Wiktoria Marks i Patrycja Cherubin przygotowani przez p. Joannę Nowik i p. Annę Kornacką. Gratulujemy wszystkim zespołom i życzymy dalszych sukcesów.

      
 

 
25 maja 2013r. młodzi skrzypkowie pod opieką nauczycieli: p.Anny Mazaj, p.Ewy Szymańskiej-Kopcińskiej, p.Justyny Hampel i p.Jacka Nazarczuka wyruszyli na II Spotkania Młodych Skrzypków, które odbyły się w Legionowie. Organizatorem spotkania była p.Urszula Chrulska. Dzieci zaprezentowały na scenie jeden lub dwa utwory, przy akompaniamencie fortepianu lub solo. Na spotkaniu obecny był także dyrektor p.Edward Pikula i rodzice młodych skrzypków. Po koncercie wszyscy młodzi muzycy uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez lutnika p.Irenę Sobecką. Każdy z uczestników Legionowskich warsztatów otrzymał dyplom uczestnictwa i muzyczne pamiątki. Jury wyłoniło laureatów konkursu, wśród których znaleźli się następujący uczniowie naszej szkoły:

w kategorii dzieci 5 i 6 letnie oraz pierwszoklasiści:
- wyróżnienie Edyta Mazaj

w kategorii uczniów kl. III:
- I miejsce Mateusz Łuniewski,
- III miejsce Juliusz Kopciński,
- wyróżnienie Julia Radzio

w kategorii: kl. IV, V, VI i szkoły średnie:
- II miejsce Rafał Smoliński

         21 maja 2013 roku w Iławie odbył się "I Ogólnopolski Konkurs Teoretyczny z wiadomości o życiu i twórczości polskich kompozytorów muzyki filmowej". Uczennica naszej szkoły - Martyna Kłoczewiak otrzymała wyróżnienie. Przygotowana przez Panią Annę Mazaj. Serdecznie gratulujemy!


 


   

        W dniach 10-11 maja 2013r. w Ełku odbył się III Międzynarodowy Konkurs Duetów Fortepianowych. Duet z naszej szkoły w składzie: JULIA KALINOWSKA, JAKUB TARCZYŃSKI przygotowany przez nauczycieli: Panią Tatianę Żarek i Panią Paulinę Rzewuską - Korycińską zajął zaszczytne II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

elk_foto.jpg [300x228]

 

 


     

         W dniach 18 -19 stycznia 2013r. w Siedlcach odbył się finał wojewódzkiego V Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Kolędowe Serce Mazowsza". Wystąpił "Zespół Maksymalnie Strunowy" w składzie: Urszula Buta, Marta Bednarek, Katarzyna Mazurowska, Anna Kania, Dorota Nowicka, Kamila Rastawicka, Dominika Kuć, Wiktoria Pereyma, Juliusz Kopciński przygotowany przez Panią Ewę Szymańską - Kopcińską. Natomiast zespół w składzie: Kinga Sokołowska - śpiew, Mateusz Łuniewski - skrzypce, Wiktoria Marks - fortepian przygotowany przez Panie: Joannę Nowik, Urszulę Chrulską zdobył wyróżnienie. Gratulujemy!  


                      img_0053.jpg [480x360]

                                                                "Zespół Maksymalnie Strunowy"


          

         Na  konkursie DUETTINO w Warszawie, który odbył się w dniach od 30 listopada do 2 grudnia 2012r. duet fortepianowy w składzie: Julia Kalinowska i Jakub Tarczyński zdobył nagrodę I stopnia, natomiast duet: Mateusz Łuniewski - skrzypce i Wiktoria Marks - fortepian, zdobył nagrodę III stopnia. Gratulujemy sukcesu!


Spotkania Młodych Skrzypków w Legionowie