Miejska Szkoła Artystyczna I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

10 maja 2017 16:44 | Aktualności

Sukces Jagny Mańczyńskiej

 Sukcesy młodej flecistki z MSA!

  W kwietniu br. Jagna Mańczyńska, uczennica klasy szóstej fletu poprzecznego p.Beaty Kierzkowskiej, przyniosła chlubę Miejskiej Szkole Artystycznej w Mińsku Mazowieckim reprezentując szkołę w trzech ogólnopolskich konkursach instrumentalnych i przywożąc z nich kolejno: dyplom uczestnictwa w XVI Ogólnopolskim Wiosennym Festiwalu Fletowym w Sochaczewie, III nagrodę w XI Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych Jupiter 2017 w Krakowie oraz I miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Instrumentalnym im. Romualda Twardowskiego w Puławach i nagrodę specjalną za wykonanie utworu R. Twardowskiego „Allegro rustico”. Był to istny maraton, biorąc pod uwagę, że wszystkie trzy konkursy odbyły się w przeciągu dwóch tygodni, a Jagna wykonała na nich aż pięć różnych utworów!

  Do konkursów przygotowywała się intensywnie od kilku miesięcy pod okiem swojego mistrza i przewodnika fletowego p.Beaty Kierzkowskiej oraz niezastąpionego akompaniatora p. Jacka Nazarczuka, z którym stworzyli bardzo zgrany tandem sceniczny. W ciągu sześciu lat wspólnie przygotowali 21 utworów konkursowych i wzięli udział w 12 konkursach instrumentalnych, z których Jagna przywiozła cztery pierwsze nagrody, jedną drugą nagrodę, dwie trzecie nagrody oraz jedną nagrodę specjalną.

  Tegorocznymi osiągnięciami Jagna w pięknym stylu kończy swoją przygodę z Miejską Szkołą Artystyczną I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały w Mińsku Mazowieckim - szkołą, w której wspaniali pedagodzy wzięli ją pod swoje skrzydła i pomagali się rozwijać jako młodej artystce.

Serdeczne gratulacje dla Jagny.

Przeczytano: 435 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: