Miejska Szkoła Artystyczna I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

29 sierpnia 2016 12:47 | Aktualności

VIII Międzynarodowy Letni Kurs Mistrzowski Ventus Optimus 2016

Podczas, gdy większość dzieci odpoczywała po ciężkim roku szkolnym, uczennica klasy fletu poprzecznego, Jagna Mańczyńska, właśnie szykowała się do intensywnej pracy podczas warsztatów mistrzowskich Ventus Optimus w specjalności flet. Kurs ten trwał 7 dni (10-17 lipca), podczas których Jagna doskonaliła swoje umiejętności pod okiem wybitnych pedagogów z Polski oraz za granicy. W tym roku, w ramach kursu, Jagna uważnie słuchała uwag i wskazówek prof. Antoniego Wierzbińskiego, dr Eweliny Zawiślak z Akademii Muzycznej w Łodzi oraz międzynarodowej sławy flecisty prof. Mario Caroli, który na co dzień wykłada w Konserwatorium Muzycznym w Strasburgu. Miała również okazję pomuzykować z rówieśnikami w kwartecie fletowych pod okiem dr Macieja Baranowskiego (znanego waltornisty). W ramach kursu, Jagna wzięła udział w dwóch koncertach, na których mogła zaprezentować przygotowany podczas zajęć program. Spełniła również swoje marzenie i zagrała z prof. Mario Caroli swój ulubiony utwór „Maya” Iana Clarka na dwa flety i fortepian.

Kurs ten odbywał się w ramach Letniej Akademii Muzyki przy Akademii Muzycznej w Łodzi. Jagna uczestniczyła w nim po raz drugi. 

Serdecznie gratulujemy Jagusi i życzymy dalszych osiągnięć!

Kurs został dofinansowany ze środków Rady Rodziców Miejskiej Szkoły Artystycznej I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały.

 

Przeczytano: 522 razy. Wydrukuj|Poleć znajomemu|Do góry

Zdjęcia: