Miejska Szkoła Artystyczna I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

12 lipca 2016 16:45 | Aktualności

Zakończenie roku szkolnego - radość...czy smutek?


Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/2016 odbyła się 23 czerwca 2016r. o godz. 18.00 w hali sportowej Zespołu Szkół Miejskich Nr 1 w Mińsku Mazowieckim. Rozpoczęło się oficjalnie hymnem państwowym i przemówieniem dyrektora, który „czując na swoich barkach” 40 – lecie istnienia szkoły odczytał specjalnie na tą okazję napisaną „ODĘ DO MSA”.

Wszyscy tegoroczni dyplomanci otrzymali świadectwa ukończenia naszej szkoły oraz nagrody, które wręczali: Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki – Marcin Jakubowski, Dyrektor Szkoły – Wenanty Maciej Domagała, oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – Iwona Łukaszewska.

Pan Krzysztof Rusiecki opowiedział o historii książki autora Romana Kent „Mój pies Lala”, do której ilustracje, zostały wykonane przez uczniów naszej szkoły, co niewątpliwie jest dużym osiągnięciem.

Jak na szkołę artystyczną przystało, nie mogło zabraknąć pięknych muzycznych wykonań i popisów uczniów. Wystąpili tegoroczni laureaci konkursów, przeglądów i festiwali m.in. Rafał Zapadka – gitara klasyczna, duet fortepianowy Dominik Kleina i Maciej Bogdański, Mateusz Łuniewski - skrzypce, Jagna Mańczyńska – flet poprzeczny, Edyta Mazaj - skrzypce, Piotr Miller – klarnet.

Zaprezentowali się także: chór szkolny pod dyrekcją Tomasza Zalewskiego, klasa kameralistyki wokalnej przygotowana przez pana Pawła Hruszwickiego, szkolna orkiestra kameralna pana Romana Wachowicza, szkolna orkiestra dęta, którą jak diament szlifuje pan Arkadiusz Mizdalski, oraz klasa rytmiki, która przy pomocy dłoni i kolorowych, plastikowych kubeczków stworzyła uroczą muzyczną opowieść.

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Katarzyna Piłka, podobnie jak Sekretarz – Piotr Miller złożyli wszystkim życzenia na czas wakacji i pożegnali społeczność uczniowską, ponieważ w tym roku kończą edukację w naszej szkole.


A teraz wszyscy możecie odpocząć od szkoły, nauki, nauczycieli. Tylko od dźwięków muzyki nie odpoczywajcie!

1 września spotkamy się ……. znowu, bogatsi o nowe doświadczenia, pełni wakacyjnych przygód, z nowymi siłami do pracy. Być może będzie to już ………. w nowym budynku szkoły.


Do miłego zobaczenia!

Przeczytano: 1211 razy. Wydrukuj|Poleć znajomemu|Do góry

Zdjęcia: