Miejska Szkoła Artystyczna I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

24 maja 2016 13:14 | Aktualności

Sukces naszych chórzystów!

Chór Miejskiej Szkoły Artystycznej im. Konstantego Ryszarda Domagały w Mińsku Mazowieckim  pod kierownictwem Tomasz Zalewskiego uzyskał brązowy dyplom w IV Festiwalu Chórów Szkół Muzycznych Regionu Mazowieckiego.

W dniach 6 -7 maja 2016 w Zespole Szkół Muzycznych w Siedlcach odbywał się konkurs chóralny dla chórów szkół muzycznych I i II stopnia z Mazowsza.

Do tegorocznej edycji festiwalu zgłosiło się 32 chóry m.in. z Warszawy, Sochaczewa, Wołomina, Płocka, Sulejówka, Ostrołęki, Żyrardowa, Grodziska Mazowieckiego, Pułtuska i Kozienic. Zespoły zostały podzielone  na 3 kategorie: A - szkoły muzyczne I stopnia, B - szkoły muzyczne II stopnia C - zespoły wokalne. Najbardziej liczna okazała się grupa szkół muzycznych I stopnia zgromadziła 20 zespołów. Każdy zespół zdobywał punkty, które umożliwiały uzyskanie brązowego, srebrnego, złotego dyplomu oraz nagrody głównej Grand Prix, puchar rektora Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, która powędrowała do chóru dziecięcego PSM I i II stopnia im. F. Chopina w Sochaczewie.

Gratulujemy zespołom i ich dyrygentom.

Dziękujemy Pani Tatianie Żarek za muzyczne wsparcie i akompaniament.

Cieszymy się z naszego sukcesu brązowego dyplomu i dobrych opinii jurorów o chórze Miejskiej Szkoły Artystycznej. Brawo!

 scan0011.jpg

Przeczytano: 579 razy. Wydrukuj|Poleć znajomemu|Do góry