Miejska Szkoła Artystyczna I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

12 kwietnia 2016 19:58 | Aktualności

Kolejne sukcesy Jagny Mańczyńskiej

       W tym roku szkolnym Jagna Mańczyńska, uczennica klasy piątej fletu p. Beaty Kierzkowskiej, próbowała swoich sił w międzynarodowym towarzystwie na dwóch konkursach. Pod koniec marca (18-20.03.2016 r.) Jagna pojechała na III Świętokrzyski Festiwal Klas Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I Stopnia w Kielcach. Konkurowała tam z ponad 150 innymi flecistami z Polski, Słowacji oraz Ukrainy, a wśród jurorów znalazł się m. in. wybitny polski flecista p. Łukasz Długosz.  Jagna dała się poznać jako dobra młoda flecistka i przywiozła z tego konkursu
III miejsce
.

         W kwietniu (8-9.04.2016 r.) Miejską Szkołę Artystyczną I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały w Mińsku Mazowieckim, Jagna reprezentowała na IV Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Jastrzębiu Zdroju. Jurorami na tym konkursie byli wybitni fleciści – p. Jerzy Mrozik (Polska), p. Michel Bellavance (Szwajcaria) oraz światowej sławy flecista p. Janos Ballint (Węgry). Na tym konkursie byli również reprezentanci  Białorusi, Austrii, Szkocji oraz Szwajcarii.

Jagna przygotowywała się do występów konkursowych od kilku miesięcy pod okiem p. Beaty Kierzkowskiej, przy akompaniamencie niezastąpionego p. Jacka Nazarczuka, który towarzyszył Jagnie również na scenie w obydwu konkursach.

BRAWO JAGNA! ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Przeczytano: 674 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: