Miejska Szkoła Artystyczna I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

18 grudnia 2015 16:36 | Aktualności

"Kolędujmy wszyscy wraz..."

Pod takim tytułem rozpoczął się w tym roku w Miejskiej Szkole Artystycznej I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały doroczny koncert kolęd. W tej odbywającej się od prawie 40 lat uroczystości wzięli udział uczniowie, pedagodzy, rodzice oraz licznie przybyli sympatycy sztuki.

W sobotę 12.12.2015r. o godzinie 17.00 gościnna Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Henryka Sienkiewicza wypełniła się dźwiękami tradycyjnych kolęd i pastorałek. Na wstępie Miejska Orkiestra Kameralna wraz ze szkolną Orkiestrą Kameralną i chórem zaintonowali kolędę "Mizerna cicha", po czym wszyscy obecni goście i uczestnicy koncertu zostali serdecznie powitani i zaproszeni do wspólnego przeżywania nadchodzących chwil związanych z Bożym Narodzeniem.

Nie ma chyba większej radości niż słuchanie i obserwowanie jak młodzi adepci sztuki muzycznej czynią pierwsze kroki na scenie, jak przejmują się występami, jak istotne są to dla nich chwile, gdy pierwszy raz występują przed tak licznie zebraną jak na tym koncercie publicznością.

Podczas spotkania kolędowego zaprezentowały się klasy: gitary, skrzypiec, fletu, kameralistyki wokalnej, saksofonu, fortepianu, klarnetu, akordeonu, perkusji oraz zespół dęty pod kierownictwem pana Arkadiusza Mizdalskiego. Koncert poprowadziła pani Joanna Nowik razem z przyszłoroczną absolwentką szkoły - Julią Karwowską.

W koncercie wzięli udział soliści, duety, tria oraz większe zespoły, za każdym razem otrzymując od publiczności gromkie brawa.  Usłyszeć mogliśmy dobrze znane wszystkim kolędy i pastorałki pochodzenia polskiego jak i nieodłącznie związane ze świętami "Jingle Bells" czy "White Christmas".

Dyrekcja wraz z Radą Rodziców i Samorządem Uczniowskim złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąt dobrych, spokojnych i szczęśliwych, pełnych muzyki i radości. A na zakończenie wszyscy obecni zaśpiewali wspólnie "Pójdźmy wszyscy do stajenki", rozchodząc się do domów w świątecznym nastroju i pełni oczekiwania na nadchodzące spotkania rodzinne w towarzystwie choinki, bombek, prezentów i potraw wigilijnych. 

Przeczytano: 1437 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: